MPEC S.A. w Krakowie

MPEC S.A. w Krakowie zaliczane jest do największych przedsiębiorstw ciepłowniczych w Polsce. Dzięki nowoczesnej technologii dostarcza energie cieplną na terenie Krakowa i Skawiny. MPEC również zajmuje się dostarczaniem ciepłej wody użytkowej do gospodarstw domowych i instytucji, jak i energię do wentylacji i klimatyzacji. Ciepło wytwarzane przez przedsiębiorstwo pozwala na podgrzewanie płyt boisk piłkarskich oraz najsłynniejszego polskiego zabytku: Zamku na Wawelu.

Grupa PGE Energia Ciepła

PGE Energia Ciepła, spółka Grupy Kapitałowej PGE, jest największym w Polsce producentem energii elektrycznej i ciepła, wytwarzanych w procesie wysokosprawnej kogeneracji. Spółka jest największą firmą na rynku ciepła w Polsce, posiadającą  ok. 25 proc. udziału w rynku ciepła z kogeneracji, 14 elektrociepłowni (o mocy cieplnej 7,7 GWt mocy elektrycznej 4,12 GWe) i sieci ciepłownicze o długości 524,50 km. PGE Energia Ciepła produkuje i dostarcza ciepło dla dużych, polskich miast, wśród których znajdują się: Kraków, Gdańsk, Gdynia, Wrocław, Rzeszów, Lublin, Bydgoszcz i Kielce, spółka jest obecna także  w Toruniu, Zielonej Górze, Gorzowie Wielkopolskim, Zgierzu i Siechnicach, gdzie jest również dystrybutorem ciepła do klientów końcowych.

CEZ SKAWINA S.A.

CEZ Skawina jest jedna z większych firm przemysłowych w Małopolsce. Zajmuje się produkcją energii elektrycznej wytwarzanej w skojarzeniu z ciepłem oraz dostawcą pary technologicznej, wody pitnej oraz wody przemysłowej dla skawińskich przedsiębiorstw.  Przedsiębiorstwo jest drugim, co do wielkości, dostawcą ciepła w aglomeracji krakowskiej, zasilając sieć ciepłowniczą głównie w jej zachodniej i południowo-zachodniej części. Skawińskie ciepło ogrzewa m.in.: Uniwersytet Jagielloński, Akademię Górniczo-Hutniczą.

JSW KOKS SA

JSW KOKS SA jest największą spółką w Grupie Kapitałowej Jastrzębskiej Spółki Węglowej.
Na bazie węgla koksowego wydobywanego w jastrzębskich kopalniach wytwarza koks, wyroby węglopochodne (smoła koksownicza, benzol, siarka, siarczan amonu, gaz koksowniczy) oraz energię elektryczną i ciepło. Zdolności produkcyjne to ponad 3,5 mln ton najwyższej jakości koksu w trzech centrach produkcyjnych.

Czytaj więcej

Siedzibą JSW KOKS S.A. jest Zabrze. Spółka posiada dwa oddziały (KKZ w Radlinie – koksownie: Radlin i Jadwiga w Zabrzu oraz oddział Przyjaźń w Dąbrowie Górniczej). JSW KOKS S.A. jest poważnym graczem na krajowym rynku koksowym i jednym z największych europejskich producentów i eksporterów koksu, dostarczając go do większości krajów Starego Kontynentu, a także do Indii. JSW KOKS S.A. inwestuje i systematycznie modernizuje swoje koksownie, podnosząc stale jakość wyrobów, a także optymalizując produkcję poprzez wdrażanie wielu innowacyjnych projektów. Najważniejszymi wyzwaniami przed którymi stoi spółka to w najbliższym czasie budowa nowoczesnej baterii koksowniczej w oddziale Przyjaźń oraz budowa kogeneracyjnego bloku energetycznego w koksowni Radlin, opalanego gazem koksowniczym. Zintegrowany system zarządzania wdrożony w spółce (ISO: 9001; 14001; 50001; ISO/IEC 27001; PN-N- 18001) gwarantuje klientom i interesariuszom najwyższą jakość produktów, przyjazność dla środowiska naturalnego, dbałość o pracowników oraz poszanowanie praw społecznych.

ArcelorMittal Poland

ArcelorMittal Poland jest największym producentem stali w Polsce. Firma skupia ok. 70 proc. potencjału produkcyjnego polskiego przemysłu hutniczego, a w jej skład wchodzi pięć hut, w tym w Krakowie, gdzie znajduje się najnowocześniejsza w Europie walcownia gorąca oraz w Dąbrowie Górniczej, Sosnowcu, Świętochłowicach i Chorzowie. Do koncernu należą także Zakłady Koksownicze Zdzieszowice, będące największym producentem koksu w Polsce i Europie. ArcelorMittal Poland zatrudnia ponad 11 000 osób, a wraz ze spółkami zależnymi – ponad 14 000. Firma produkuje szeroki wachlarz wyrobów długich, płaskich, specjalnych oraz półwyrobów stalowych na potrzeby m.in. budownictwa, przemysłu AGD i transportowego.

Czytaj więcej

Firma zmieniła polskie hutnictwo. Zainwestowała 7 mld złotych, unowocześniając każdy etap produkcji. Ograniczyła częstotliwość wypadków o 90 proc., znacząco podnosząc standardy bezpieczeństwa i higieny pracy. Zmniejszyła emisję CO2 o 25 proc., dzięki czemu zakłady ArcelorMittal Poland stały się bardziej przyjazne dla środowiska. Firma jednym z trzech na świecie producentów szyn o długości 120 m. ArcelorMittal Poland konsekwentnie angażuje się we wspieranie społeczności lokalnych, realizując liczne programy edukacyjne, ochrony zdrowia czy poprawiające bezpieczeństwo. W ciągu minionych lat firma przeznaczyła na te cele 16 mln złotych.

AGH w Krakowie

Nasze wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Jego Maginificencji Rektora AGH. Akademia Górniczo-Hutnicza jest nowoczesnym uniwersytetem technicznym, który aktywnie uczestniczy w budowaniu społeczeństwa opartego na wiedzy i wykorzystywaniu technologii na rzecz rozwoju i wzrostu gospodarczego. Uczelnia została powołana w 1913 r., a jej otwarcie nastąpiło w 1919 r. Dewizą AGH jest praca w duchu uczelnianego hasła „Wiedza – Pasja – Więź”.

Czytaj więcej

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie jest nowoczesną Uczelnią publiczną rozwijającą partnerską współpracę z uczelniami w kraju, Europie i na świecie. Priorytetem Uczelni jest realizacja zadań wkomponowanych w trójkąt wiedzy: kształcenie – badania naukowe – innowacje. Akademia Górniczo-Hutnicza jest uniwersytetem technicznym, w którym nauki ścisłe mają bardzo silną reprezentację i stanowią podstawę rozwoju szerokiego spektrum nauk stosowanych przy stopniowo wzrastającej roli nauk społecznych i humanistycznych. Zgodnie ze światowymi trendami rozwoju tworzymy nowe kierunki kształcenia, ale zachowujemy klasyczne, niezbędne do prawidłowego rozwoju nauki, techniki oraz gospodarki naszego kraju.

System kształcenia przyjęty w AGH zmierza do kształtowania u studentów umiejętności pozyskiwania i wykorzystywania wiedzy, logicznego, konstruktywnego i perspektywicznego myślenia, szybkiego i trafnego wnioskowania oraz podejmowania optymalnych decyzji. Akademia Górniczo-Hutnicza prowadzi badania naukowe na wysokim światowym poziomie w różnych dziedzinach i dyscyplinach naukowych, które są podstawą wysokiego poziomu kształcenia i rozwoju kadry, stanowiąc jeden z fundamentalnych elementów funkcjonowania i pozycji Uczelni.

agh_1
agh_14
agh_12
agh_10
agh_7

RADIO KRAKÓW

Nasze wydarzenie zostało objęte Patronatem Medialnym  Radia Kraków. Radio Kraków to 90 lat radiowej pasji i 90 lat najlepszych radiowych tradycji, które kontynuowane są do dziś. Tradycji radia od zawsze związanego z Krakowem, Małopolską i mieszkańcami regionu. Relacjonującego najważniejsze wydarzenia historyczne, kulturalne, religijne czy sportowe. Radia, z którym współpracowali i współpracują najwybitniejsi twórcy kultury i nauki, które było i jest kuźnią polskiego dziennikarstwa. To przede wszystkim jednak tradycja radia, które od lat cieszy się ogromnym zaufaniem swoich słuchaczy. Lokalność, rzetelność, opiniotwórczość, najwyższa jakość programu, nowatorstwo i nowoczesność to wartości, którymi Radio Kraków kieruje się od 90 lat.


TVP3 KRAKÓW

Nasze wydarzenie zostało objęte Patronatem Medialnym TVP3 Kraków. TVP3 Kraków to program regionalny dla Małopolski emitowany przez Oddział Terenowy TVP S.A. w Krakowie. TVP3 Kraków powstał w 1961 roku. Posiada oddziały terenowe w Tarnowie, Zakopanem, Nowym Sączu, Oświęcimiu.


Informacje o kolejnych partnerach wkrótce…